Abychom zajistili dostatek kvalitní zeleniny, je třeba podporovat naše pěstitele. 

Ne všichni mají  webové stránky. Tak vám můžeme zatím zprostředkovat ty, které lehce najdete a můžete si sami zajet natrhat, nakoupit či se jen tak pokochat pohledem na parádní zeleninu.

Nejblíž k nám je pan Ing. Roman Gorlach, který je certifikovaným zemědělcem. Jeho políčko se nachází v Zabrušanech. Pěstuje brambory, cibuli, řepu, mrkev, cukety a další drobnou zeleninu. 

Každý rok nám vozí své krásné kulaté bio cukety i paní Ing. Karafiátová ze Zlonic u Slaného. Stejně tak přiveze i červenou řepu a žluté cukety.  V jejím repertoáru je i báječný Mangold a kadeřávek.

Směrem na Prahu jsou České Kopisty. Tam se pěstuje ve výživné certifikované půdě pěkně u řeky. Svobodný statek je například výhradním dodavatelem bílého zelí, mrkve a cibule pro výrobu bio pickles pro český trh.  Dostanete zde i ojediněle sladkou dýni Sweet mama. 

Skvělou volbou pro snadné zásobení domácnosti zeleninou jsou i místní bedýnky. Každý týden v sezóně můžete využít nabídky, kterou najdete v e-shopu.  Výdejní místo pro Teplice je pak na parkovišti před naší restaurací každý čtvrtek.