Nakládaná zelenina a jiné fermentované pochutiny

Značka Naloženo.cz, oficiálně vznikla v roce 2015 v restauraci Zahrada.

Zeleninu jsme v restauraci nakládali už roky před tím, pro vlastní potřebu, ale důvodem vzniku značky, byla marketingová podpora restaurace.

Jezdila jsem na různé akce a festivaly a prezentovala restauraci i touto cestou. I když naše dorty vždy vedly :D

Někdy v roce 2011 přišla poptávka po RAW a vegan Kimchi od úspěšných FRESH BEDÝNEK, pro které jsme v restauraci pekli cca 300 Kg bio cukroví. Kimchi se povedlo, ale chyběl brand, obal a nebyl čas se tomu pověnovat. Kimchi se ale stalo stálicí naší „kysané“ rodinky a je tomu dodnes. Má unikátní recepturu, která je základem korejská, ale provedením RAW a vegan.

V lednu 2020 se Naloženo.cz nadechuje jako samostatná značka rozjíždí nové druhy nakládané zeleniny a prodejní místa ve farmářských obchodech. Bohužel už za dva měsíce plán hatí první Corona opatření.

V roce 2020 také vzniká první fermentovaná chilli omáčka Sriratcha a v roce 2021 se už nakládá ze 40 kg papriček, které pro Naloženo pěstuje rodinné hospodářství Marešových z Dolánek. Ihned si získává své zákazníky a každý rok se bude výroba zvyšovat.

Rok 2022 bude určitě také zajímavý, protože se zdá, že díky minulým dvěma letem lidem dochází, že jíst opravdu kvalitní a fermentované potraviny, je investicí do svého života.

Naloženo.cz ještě nemá své samostatné webové stránky, i když by si je zasloužilo. Zatím „recykluje“ stránky restaurace Zahrada, kde lze najít aktuální druhy skladem. https://www.restaurace-zahrada.cz/nalozeno

Dále má Naloženo.cz Facebookovou stránku, kde je aktivní. https://www.facebook.com/nalozeno.cz