Příběh Zahrady se začal psát v roce 2007, kdy jsem ze závažných zdravotních důvodů musela opustit zaměstnání a změnit dosavadní způsob stravování. Stres a přepracování se podepsaly na mé imunitě, ledvinách a samozřejmě zažívání.

Lékaři si nevěděli rady a tak jsem hledala pomoc i tam, kde bych jí dříve nehledala. V čínské medicíně a makrobiotice.

Byla mi doporučena bezlepková dieta. Musela jsem se rozloučit s mléčnými výrobky, rafinovaným cukrem, smaženým a pečeným jídlem a spoustou potravin ke kterým jsem měla intoleranci. Díky problémům s poškozeným střevem jsem měla dokonce potíže s trávením syrové zeleniny i ovoce. V podstatě, jsem nesměla nic. A tak jsem začala pátrat po tom, co by se dalo vařit abych se mohla najíst i s požitkem.

Postupně jsem objevovala neznámé potraviny, které mi po čase začaly velmi chutnat. Na internetu v té době moc informací o makrobiotice nebylo a tak jsem jezdila na přednášky a semináře, brala útokem knihkupectví a prodejny zdravé výživy abych neumřela hlady :)

Začátky mého vaření byly opravdu krušné, rodina mě příliš nepodporovala, jelikož brala mé odhodlání jako dietní rozmar. V minulosti jsem asi jako každý z vás zkoušela spoustu zázračných diet :)

Problém byl v tom, že je zažitý názor, že co je nové nebo neznámé je divné. Jenže já neměla jinou možnost a díky své chuti uzdravit se, jsem denně bojovala s návody na obalech neznámých potravin, které většinou neodpovídaly realitě.

Celý rok jsem strávila experimentováním ale již po třech měsících, jsem se natolik zotavila, že jsem skoro "naštvala" lékaře, který si už brousil skalpel :) (lékařů si samozřejmě velmi vážím, je to myšleno s nadsázkou)

Nastala neskutečná změna. Měla jsem spoustu energie. Mé vlasy a pleť zářily. Ráno jsem vstávala sama bez budíku s úsměvem a radostí až se mi chtělo běhat kolem domu. Byla jsem tou proměnou tak nadšená, že jsem se rozhodla pomoci lidem, kteří nemají tu možnost si denně 3 x vařit svá jídla a jezdit na semináře po celé republice, kupovat spousty knih a sedět hodiny u internetu.

Dala jsem vše dohromady a tak vznikla Zahrada. Místo, kam by lidé měli chodit nejen zdravě a chutně jíst, ale i relaxovat, odpočívat a uvědomit si alespoň na pár minut, že nejsme jen stroje na vydělávání peněz na nájem.